Коста Рика излъга Япония с 1:0 и завърза група Е

...

Коста Рика изненада Япония с късен гол

Коста Рика излъга Япония с 1:0 и завърза група Е на Мондиал 2022. Тимът от Централна Америка завоюва с гол на Кейшър Фулър в 81-ата минута..

Коста Рика към този момент има три точки, колкото има и Япония. Азиатците изпуснаха голям късмет да стигнат елиминациите след. Испания също има три точки, а тази вечер играе против Бундестима.

Иначе през първото полувреме имаше повече борба и малко футбол. Както и нито един прецизен удар. Селекционерът Хаджиме Мориясу беше направил пет промени в титулярния си състав и азиатците не бяха на равнище. След паузата Япония натисна, само че срещна чудесно органнизирата защитата на противника.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Фулър откри резултата. Защитникът получи топката от Техеда и вкара за 0:1. В 88-ата минута Даичи Камада можеше да изравни, само че не уцели вратата.
Източник: flashnews.bg