Колумбийският полузащитник Хамес Родригес изигра първия си мач като титуляр

...

Хамес Родригес поведе Байерн“ срещу Шалке“

Колумбийският полузащитник Хамес Родригес изигра първия си мач като титуляр за „ Байерн “ по впечатляващ метод и беше съществена фигура за триумфа с 3:0 над „ Шалке “ в среща от 5-ия кръг на Бундеслигата.

Хамес, който играе чартърен от Реал (Мадрид), вкара второто попадение за баварците и взе участие в комбинацията, от която беше извоювана дузпа за 1:0.

Роберт Левандовски откри резултата в 25-ата минута от наказателния удар, който беше отсъден поради игра с ръка на Налдо след центриране на Хамес Родригес.

4 минути по-късно, след подаване на Корентен Толисо, Хамес се оказа свободен от настойчивост в наказателното поле на вратаря Ралф Фаерман и го преодоля за 2:0.

В 75-ата минута той отстрани двама бранители, по-късно подаде на Артуро Видал, който беше прецизен за 3:0.

„ Аугсбург “ продължава с впечатляващото си показване, като победи вкъщи си с 1:0 участника в Шампионската лига „ Лайпциг “.

Единствения гол падна още в 4-ата минута, когато Михаел Грегорич приключи тъкмо една контраофанзива.

В други два мача „ Борусия “ (Мьонхенгладбах) победи „ Щутгарт “ с 2:0, а „ Волфсбург “ и „ Вердер “ приключиха 1:1.
Източник: bnr.bg