Коко Гоф – Ема Радукану. Този звезден сблъсък ще имаме

...

Гоф и Радукану оформиха сблъсък помежду си във втори кръг

Коко Гоф – Ема Радукану. Този звезден конфликт ще имаме удоволствието да следим още във втория кръг на Australian Open 2023. Двете го оформиха след двусетови победи в първите си мачове.

На „ Род Лейвър “ Гоф започва акцията със 6-1, 6-4 над Катерина Синякова. След безпроблемния първи сет чехкинята съумя да я затрудни оптимално във втората част. В нея една от най-хубавите тенисистки на двойки водеше с 4-2 преди Гоф да завоюва идващите три гейма и да сервира за успеха при 5-4. Успехът не пристигна елементарно, тъй като пропусна шест мачбола преди при седмица да приключи с положително стоп воле на мрежата.

В същото време на „ 1573 “ Ема Радукану не даде сет на Тамара Корпач. Германката към момента няма победа в главната скица на шампионатите от Шлема и британката се погрижи това да остане по този начин след показване, с което показва, че казусът с глезена към този момент не ѝ основават проблеми. Ключовият съставен елемент бе вторият сервис на Корпач, на който Радукану завоюва 80% от точките.

След общо шестте пробива в първия сет Радукану пое надзор и със серия от шест  поредни гейма си обезпечи задатък от 3-0 във втората част, с цел да стигне до крайния триумф малко по-късно.

Първата победителка на Australian Open бе №3 в схемата Джесика Пегула, която имаше потребност от едвам 59 минути за крайното 6-0, 6-1 над Жаклин Кристиан. Тя чака Бренда Фрухвиртова или Александра Саснович във втори кръг.

Схемата при дамите се раздели и с една от поставените още в първите си часове. Това бе №28 Аманда Анисимова, която загуби с 3-6, 4-6 от Марта Костюк. За украинката следва мач с австралийката Оливия Гадеки, отстранила квалификантката Полина Кудерметова след 7-5, 6-1.

Още една сложена отвън шампионата донесе първият мач на корт №3. В него Мари Боузкова загуби от Бианка Андрееску с 2-6, 4-6. За канадката последваща съперничка ще бъде квалификантката Кристина Букса, победила Ева Лис с 2-6, 6-0, 6-2.

В първия ден можеше да има още по-голяма изненада, само че финалистката от 2022-а Даниел Колинс съумя да оцелее след 3 часа и 3 минути на корта против Анна Калинская – 7-5, 5-7, 6-4.
Източник: tenniskafe.com