Китай пуска в употреба инхалаторна ваксина срещу COVID-19, предаде АП.

...
Китай пуска в употреба инхалаторна ваксина срещу COVID-19, предаде АП.
Коментари Харесай

Китай пуска инхалаторна ваксина срещу COVID

Китай пуска в приложимост инхалаторна ваксина против COVID-19, съобщи АП. Това е първата сходна ваксина в света.

Шанхай стартира използването ѝ от през днешния ден, прецизира Българска телеграфна агенция.

Ваксината се приема през устата и се предлага гратис като бустерна доза на към този момент имунизирани, се споделя в известие на управляващите на града, оповестено на публична страница в обществена мрежа.

Инхалаторната ваксина може да подкрепи и процеса на имунизация в бедните страни, защото е по-лесна за използване.

Китай желае повече хора да получат бустерна доза, преди да смекчи строгите пандемични ограничавания. Рестрикциите забавят стопанската система и към този момент не са в синхрон с останалия свят.

Видео, оповестено от онлайн държавна медия, демонстрира хора в публичен здравен център, които слагат къса дюза от транспарантна бяла чаша в устата си. Придружаващ текст оповестява, че след постепенно инхалиране всеки човек би трябвало да задържи дъха си за пет секунди. Цялата процедура лишава 20 секунди.

„ Все едно пиеш чаша чай с мляко. При поемане се усеща сладостен усет “, споделя гражданин на Шанхай във видеото.

Ваксина, призната през устата, би могла да спре вируса, преди той да се популяризира из останалата част от дихателната система, споделят специалисти. Това въздържане обаче би зависило от размера на капките. По-големите капки биха защитили елементи от устата и гърлото, до момента в който дребни капчици биха се разнесли в тялото, споделя индийският имунолог доктор Винета Бал.

Китайските регулатори утвърдиха имунизацията за бустерна приложимост през септември. Тя е разработка на китайската биофармацевтична компания „ КанСино байолоджикс “. Представлява аерозолна версия на еднодозовата аденовирусна ваксина на същата компания, която употребява относително безопасен вирус на простуда.

Според компанията инхалаторната ваксина е минала клинични проби в Китай, Унгария, Пакистан, Малайзия, Аржентина и Мексико.

Регулаторните органи в Индия утвърдиха назална ваксина, която към момента не е в приложимост.  Ваксината, създадена в Съединени американски щати и лицензирана от индийската компания “Барат Байотек “, се впръсква в носа.  

Според Световната здравна организация към десетина назални ваксини са подложени на изпитвания в целия свят.

Китай, който е най-населената страна на света, записва през днешния ден единствено 1241 нови случая на заразяване с ковид, като множеството от тях са асимптоматични, излиза наяве от изказване на китайските здравни управляващи.

Спорадичните появи на огнища на ковид обаче карат управляващите да подхващат строги ограничения за битка със болестта. Според информация на японската капиталова банка " Намура " сега над 200 милиона души в Китай са подложени на коронавирусни ограничавания с друга степен на суровост.

В северозападния град Синин, където живеят 2,5 милиона души, жителите показват в обществените мрежи недоволството си от обстоятелството, че са принудени да си стоят вкъщи.

" Синин в този момент е като Шанхай през април ", написа консуматор на обществените мрежи.

Автономните региони Синцзян и Вътрешна Монголия са преди всичко по брой на инфектирани с ковид, съобщи ТАСС, като се базира на китайските здравни управляващи.

Според данните на управляващите в двата самостоятелни района живеят 30 % от всички инфектирани с вируса в Китай.

Огнище на ковид бе намерено в най-големия в света цех за айфони, който се намира в Китай, съобщи Франс прес. Става дума за предприятие в град Чжънчжоу, в който работят към 300 хиляди души и който се ръководи от компанията " Фокскон ".Понастоящем " интервенциите и производството (…) протичат релативно устойчиво " макар откриването на огнището, съобщи " Фокскон ". Компанията посочи, че броят на инфектираните е дребен, без обаче да дава съответни данни какъв брой тъкмо са те.
Още по темата
Източник: clubz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР