Кеймбридж Юнайтед хвърли бомбата в третия кръг във ФА Къп,

...

Българин разплака богаташите от Нюкасъл със спасяванията си

Кеймбридж Юнайтед хвърли бомбата в третия кръг във ФА Къп, отстранявайки Нюкасъл с 1:0. Българският вратар на третодивизионния тим Димитър Митов бе избран за състезател на мача.

Димитър направи общо 10 спасявания, като повече от половината от тях бяха инфарктни, предотвратявайки сигурни голове на " Сейнт Джеймсис Парк ". Единственото попадение осъществя централният нападател на " жълто-черните " Джо Айрънсайд в 57-ата минута.

В добавеното време на срещата Митов блокира мощен удар с глава на Жоелинтон и прати отбора си в четвърти кръг, която носи на Кеймбидж Юнайтед милион и половина паунда от телевизионни права.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ТРЕТИЯ КРЪГ НА ФА КЪП:

На 7 януари (петък)
Суиндън - Манчестър Сити 1:4
0:1 Бернардо Силва 14`, 0:2 Габриел Жезус 28`, 0:3 Илкай Гюндоган 59`, 1:3 Хари Маккърди 78`, 1:4 Коул Палмър 82`

На 8 януари (събота)
Мансфийлд – Мидълзбро 2:3
0:1 Икпеацо 4`, 0:2 Бойд-Мънс 14`, 1:2 Хоукинс 67`, 2:2 Оотс 85, 2:3 ОТуул (автогол) 90+5

Барнзли - Бароу 5:4 след продължения
1:0 Андерсен 23, 2:0 Уилямс 42, 2:1 Банкс 61, 2:2 Дрискол-Гленън 78, 3:2 Коул 83, 3:3 Джоунс 86, 4:3 Морис 89, 4:4 Кай 90, 5:4 Морис 102

0:1 Кадра 49, 1:1 Пауър 61, 2:1 Уотмоуф 75, 2:2 Аяла 89, 3:2 Осгард 90+4
Свързани вести Ман Юн взема вратар пуснал 11 гола за два мача Невероятните завършения на италиански вратар от Монголия до Фиджи
Източник: marica.bg