Каролина Плишкова спечели уникалния турнир на черени кортове в зала

...

Каролина Плишкова спечели уникалния турнир в Щутгарт

Каролина Плишкова завоюва неповторимия шампионат на черени кортове в зала в Щутгарт. Освен паричната премия чехкинята получи и лек автомобил Porsche 718 Boxster GTS.

Йелена Остапенко отстъпи пред Каролина Плишкова в Щутгарт
Остапенко отстъпи пред Плишкова в Щутгарт

Другата полуфинална двойка е сред Коко Вандевеге и Каролин Гарсия

Плишкова победи на финала направилата възторг американка Коко Вандевег със 7-6(2), 6-4. Мачът въпреки и двусетов беше доста оспорван и продължи 1 час и 59 минути. След замяна на ранни пробиви първоначално, първият сет беше решен в тайбрек. Два брейка в средата на втората част доведоха резултатът до 5-2 за Каролина, което се оказа решаващо.

Снимка 353612
Източник:

Плишкова имаше единствено една сложна съперничка до финала - латвийката Йелена Остапенко. Докато Вандевег мина през шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс (САЩ), международната №1 Симона Халеп (Румъния) и Каролин Гарсия (Франция) без да загуби сет.

Каролина Плишкова за повторно в кариерата си подвигна купа в шампионат на клей. През предходната година тя за малко беше №1 в света, само че по-късно отстъпи и сега е на шесто място в ранглистата на WTA.