Канада победи Египет в Русе с 3-0 (27-25, 30-28, 25-19)

...

Канада с тригеймова победа срещу борбения отбор на Египет

Канада победи Египет в Русе с 3-0 (27-25, 30-28, 25-19) за 1 час и 41 минути. Любителите на волейбола в крайдунавския град още веднъж не можаха да гледат повече от три гейма.

Резервите на Полша се разходиха против Пуерто Рико

Момчетата от Карибите взеха единствено 41 точки

Африканците продадоха скъпо кожата си в първите две елементи, в които непрекъснато водеха в резултата. Възпитаниците на Антига въпреки всичко не позволиха излишно продължение на мача и откакто на два пътисе измъкваха, затвориха дуела с безапелационен трети сет. Те направиха пет аса против нито за бронзовите медалисти от африканското състезание.

Николас Хоуг за втори мач беше най-резултатен за " кленовите листа " с 24 точки. Джон Гордон Перин остана с 16 точки. И двамата имаха успеваемост от над 60%.

Програма за третия ден на Световното по волейбол

България играе с Иран от 20:30 часа във Варна

Ахмед Шафик приключи 16 сполучливи офанзиви от 28 благоприятни условия. Египетският ас направи и една точкова обсада.

" Фараоните " на следващия ден от 20:30 часа ще се опита да вземе гейм от Франция. Канада ще играе с Китай в събота от 20:30 часа.