Каляри осъществи рядко виждан обрат от 0:3 до 4:3 и

...

Късна драма: Каляри с първа победа след обрат от 0:3

Каляри реализира рядко виждан поврат от 0:3 до 4:3 и записа първа турнирна победа в Серия А за сезона.

Отборът на Клаудио Раниери стигна до триумфа против Фрозиноне с два гола на Леонардо Паволети в добавеното време.

Фрозиноне поведе до почивката с два гола на Матиас Суле, а малко след началото на втората част Марко Брешани вкара трето попадение за гостите и те към този момент се виждаха спечелили в дуела.

Гаетано Ористанио и Антоан Макумбу вкараха два бързи гола в 72-а и и 76-а минута и дадоха очаквания на почитателите на " Сант Елия " за поврат.

В 83-а минута влезлият като запаса за Фрозиноне някогашен халф на Левски Мехди Бурабия вкара четвърти гол за своя отбор, само че се оказа в състояние на засада.

Драмата настъпи в добавеното време, когато появилият се за началото на втората част деец Леонардо Паволети вкара две попадения и направи цялостен поврат.

Първата победа на Каляри за сезона изкачи отбора на предпоследното 19-о място с 6 точки. Фрозиноне остава на 12-о място с 12 точки.
Източник: novsport.com