Къде се срещат Байдън и Путин в Женева, за да

...
Къде се срещат Байдън и Путин в Женева, за да
Коментари Харесай

Вила на 4 века събира Байдън и Путин. Снимки

Къде се срещат Байдън и Путин в Женева, с цел да разискват бъдещето на света? В една неповторима вила - Ла Гранж, издигната през XVII век и от дълго време приета за исторически монумент

Легендарната вила във френски жанр се намира в едноименния парк Ла Гранж — това е най-големият парк в Женева, а също по този начин е наоколо до Женевското езеро, известно още като Леман. 

 Женевская легенда. Чем известна вилла Ла Гранж, на которой пройдет встреча Путина и Байдена - 1 - изображение

Вила Ла Гранж

Тя е била издигната към 1660 година от Жак Франкони (1622—1702) като е била в много смален вид. 40 години по-късно тя е закупена от известния за това време банкер Марк Лулин, а след гибелта му тримата синове построяват фамилно имение във френски жанр, към което са ситуирани разнообразни постройки.

През 1800 година вилата става благосъстоятелност на Франсоа Фавр (1736—1814). Това е женевски корабособственик, който прави състоние от търговията с Изтока. Той купува парцела от един от последните наследници на банкера - Жан Лулин, опустошен по време на Великата френска гражданска война.

По времето на Франсоа във вилата са издигнати колосален вход с лъвове към крайбрежната улица.

На територията на имението има луксозна градина, беседка, оранжерия. Но основната историческа полезност е библиотеката. Тя е построена  през 1821 година и е непокътната като една от петте исторически здания, благосъстоятелност на Женевската библиотека.

Също по този начин наоколо до вилата са открити следи от човешка активност още от времето на неолита; а в парка на вилата има два менхира (грубо изсечени каменни блокове, сложени отвесно от античния човек).

Легендарната библиотека Ла Гранж

Библиотеката Ла Гранж, която през днешния ден наброява хиляди антични томове, е издигната тъкмо пред 200 години от един от наследниците - Гийом Фавр (1770—1851). След като няколко пъти ходил до Италия и Франция, той се въодушевил от библиотеките гам и решил да направи копие в швейцарското имение. Започнал да разменя книги с други библиотеки в Европа и с времето те станали толкоз доста, че не съумели да се поберат в двете отделени стаи, а през 1821 година той трансформирал цялото дясно крило на постройката, трансформирайки я в обширна библиотека в италиански жанр..

 Женевская легенда. Чем известна вилла Ла Гранж, на которой пройдет встреча Путина и Байдена - 2 - изображение

Голямата зала на библиотеката Ла Гранж

Самият Гийом също се запалил по книгите и издал няколко тома с научни публикации, които и до през днешния ден се пазят в библиотеката.

Място за политически приеми

През 1864 година имено в тази вила е извършена церемонията по подписването на Първата Женевска спогодба, която урежда въпросите във връзка с болните и ранените участници във Втората Световна Война.

Вилата от век е благосъстоятелност на Женева откакто през 1917 година внукът на Гийом-  Уилям Фавр (1843—1918), малко преди гибелта си повикал управата на града и направил прехвърлането „ за постоянно владеене за наслаждение и отмора на женевското население.



 

Като изискване той сложил запазването на библиотеката и потреблението на залите като място не за живеене, а за приеми и други значими събития. Уилям Фавр, който е прочут женевски политик и човеколюбец, с изключение на на библиотеката, отделял огромно внимание на парка - украсява го с извити пътеки, езерце и алпинеум.

Общинските управляващи получили благосъстоятелност и върху всички здания към вилата, както и върху парка, който е ситуиран на 20 хектара.

Днес и паркът, и библиотеката са открити за визити на туристи.



В дъното на парка, на място, окъпано в слънчева светлина и предпазено от вятъра, през 1945 година е засадена грандиозна градина, която бележи началото на Международния конкурс за нови сортове рози в Женева.

През 1969 година папа Павел VI организира литургия в парка на “Ла Гранж ”, на която участваха към 70 хиляди души.

Подготовката за срещата Байдън- Путин

По информация на организация Ройтер към този момент са почнали приготовленията за двустранната среща Байдън- Путин на 16 юни. Съседните територии към този момент са недостъпни, а швейцарската полиция и войска са затворили входовете и изходите към двата близки парка с обсада на пътя и телена ограда.

 Женевская легенда. Чем известна вилла Ла Гранж, на которой пройдет встреча Путина и Байдена - 3 - изображение

Огражденията към Ла Гранж

Също по този начин към парка се издигат заграждения, оборудвани с радари и системи за Противовъздушна отбрана.

В момента в този регион на града се движат бронирани транспортни средства и друго особено съоръжение.

По време на срещата ще бъдат неразрешени полетите над Женева на всевъзможен вид самолети.

Според  ТАСС приключва строителството в парка до главната постройка и на спонтанния пресцентър.

Очаква се и Байдън, и Путин да кацнат във вилата с хеликоптери.



 
 
 

 

 
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР