Жирона победи с 3:2 като гост Атлетик Билбао в двубой

...

В Билбао: Жирона отчая Атлетик в шоу с 5 гола

Жирона победи с 3:2 като посетител Атлетик Билбао в дуел от 23-ия кръг от Примера дивисион.

Каталунците поведоха на два пъти с по две попадения още в границите на първата част, като домакините си вкараха два автогола.

Алейш Гарсия даде задатък за Жирона още в четвъртата минута, а четвърт час по-късно Оскар де Маркос прати топката във вратата на личната си врата след удар с глава на Валентин Кастеянос.

Юри Берчиче върна едно попадение в интерес на баските 10 минути преди края на първата част, само че рикошет в Мигел Весга върна двата гола задатък в интерес на Жирона.

Иняки Уилямс пропиля две положителни благоприятни условия за гол в интерес на Билбао през втората част, а в 89-ата минута Раул Гарсия оформи крайния резултат в дуела.

След този триумф Жирона е на десето място в класирането с 30 точки, до момента в който Атлетик заема седмата позиция в " Ла Лига " и има с 2 повече в своя актив.
Източник: novsport.com