Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби с 1:3

...

Марица взе само гейм на турския гранд Фенербахче

Женският волейболен първенец на България Марица (Пловдив) загуби с 1:3 (14:25, 25:20, 23:25, 15:25) от турския Фенербахче в първото си домакинство в Шампионската лига този сезон.

С провалянето в зала " Колодрума ", пловдивчанки позволиха второ проваляне в група " D " на влиятелния европейски клубен шампионат.

В първия си мач в групите " жълто-сините " изгубиха като посетител на френския Безие Волей с 0:3, а Фенербахче към този момент има две победи на сметката си.

За Играч на мача беше определена рускинята Арина Федоровцева от Фенербахче, която осъществя 26 точки. Силвана Чаушева беше най-резулатна за Марица Пловдив с 15 точки, а Александра Миланова добави 13.
 Марица загуби първи гейм за сезона, само че това беше единствената изненада в дербито с Казанлък Волей

Селекцията на Борислав Крачанов завоюва с 3:1