Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на

...

Шиникова се класира за втория кръг на турнир в Испания

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на шампионата на клей в Платя Д′Аро (Испания) с награден фонд 25 хиляди $. Българката победи осмата в схемата представителка на домакините Анхела Фита Болуда с 6:4, 6:3 за 84 минути.

Шиникова изоставаше с 2:4, само че завоюва идващите четири гейма по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част тя навакса пасив от 1:3, взе пет следващи гейма и затвори мача.

Това е трета поредна победа без изгубен сет за българката, която стартира шампионата от квалификациите. Тя продължава и на четвъртфиналите в шампионата на двойки.

В същата конкуренция по-рано през днешния ден Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг. 33-годишната българка претърпя проваляне от поставената под номер 1 Жесика Понше (Франция) с 1:6, 0:6 за малко повече от час.