Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките

...

Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на Aустрелиън Оупън

Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките на Откритото състезание на Австралия по тенис.

Българката победи със 7:5, 4:6, 6:4 Аспен Шуман от Съединени американски щати. Срещата продължи 2 часа и 9 минути. Иванова направи страховит поврат от 2:4 до 6:4 в третата решаваща част. Това е трета поредна победа за Ива на шампионата. За място на полуфиналите Иванова ще играе против №12 в схемата Мингъ Сю от Англия.

На осминафиналите на сингъл при юношите Анас Маздрашки изигра мощен мач, само че отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 на №2 в схемата и №6 в международната класация Николай Будков Кяер от Норвегия. Преди този мач Маздрашки записа четири следващи победи без да загуби сет. Той реализира две победи в главната скица и две победи в квалификациите.

Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на двойки при девойките. Българката и и Теодора Костович от Сърбия отстъпиха с 2:6, 4:6 на третите сложени американки Тайра Грант и Ива Йович.

Треньор на българчетата за шампионатите в Австралия от страна на БФТ е Серафим Грозев. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg