Истинска трагедия се разрази по време на мача от боливийския

...

Рефер почина на мач на 4000 м надморска височина

Истинска покруса се развихри по време на мача от боливийския шампионат сред тимовете на Олуейс Реди и Ориенте Петролеро. Главният съдия на срещата Виктор Уго Уртадо получи два инфаркта по време на борбата и умря на път за болничното заведение.

Двубоят се игра на стадиона в Ел Алто, който се намира на 4090 м високо в Андите. Това е едно от футболните уреди на най-голяма надморска височина, където въздухът е много разводнен и футболистите постоянно имат недоволства с дишането.

Реферът се свлякъл на терена в първите минути на второто полувреме и незабавно медицинските екипи на двата тима се втурнали към него да го избавят. По път към болничното заведение той получил и втори инфаркт и умрял.

Иначе мачът траял под управлението на аварийния арбитър Хосуе Бенавидес и в последна сметка приключи с погром 5:0 за домакините от Олуейс Реди. Успехът им обаче беше засенчен от нещастието с рефера Уртадо.