Испанският гранд Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига

...

Барса оцеля и пречупи Наполи

Испанският гранд Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига за сезона 2023/24. Възпитаниците на Шави Ернандес се наложи с 3:1 на „ Монтжуик “ над Наполи и след 1:1 в първата среща продължава напред.

Попадения на Фермин Лопес (15’) и Жоао Кансело (17’) едно след друго дадоха добра основа за триумф на домакините, само че Амар Рахмани (30’) бързо върна интригата.

След почивката и двата тима имаха своите шансове, а в 80-ата резервата на Наполи Йеспер Линдстрьом пропусна да изравни от близко. Каталунците незабавно наказаха това и в 83-тата Роберт Левандовски подсигури класирането с трети гол.

До края италианците удариха греда и още един път се разминаха с попадение, с което напущат шампионата.