Испанецът Карлос Алкарас победи сръската тенис легенда Новак Джокович във

...

Алкарас победи Джокович в страхотна битка и взе Уимбълдън

Испанецът Карлос Алкарас победи сръската тенис легенда Новак Джокович във финала на третия шампионат от Големия шлем - Уимбълдън. Световният номер 1 резервира първата си позиция и завоюва за първи път Уимбълдън след триумф с 3:1 гейма.
Прочетете още
Джокович започва стремително финала и направи два пробива и даде единствено гейм на своя конкурент - 6:1.

Алкарас обаче се върна в дуела във втората част. Двамата си направиха по един пробив, само че сетът се реши след тайбрек, в който Алкарас се наложи с 8:6 точки.

В третия гейм испанецът си върна на Джокович за първи сет - направи три пробива и го взе с 6:1, правейки цялостен поврат и повеждайки с 6:1.

В четвъртата част Джокович беше безапелационен и след два пробива завоюва частта с 6:3 и вкара мача в пети съдбоносен сет.

В решителния пети сет Алкарас направи пробив за 2:1 и той се оказа решителен за купата - 6:4 в негова изгода и първи трофей от Големия шлем за испанеца.

За Алкарас това беше втора купа от шлема след успеха на Ю Ес Оупън през предходната година.

Испанецът спря Джокович по пътя към спечелването на шампионатите от Големия шлем в една година. Сърбинът победи на Аустрелиън оупън и Ролан Гарос, само че в този момент загуби на Уимбълдън.
Източник: trafficnews.bg