Интересни тенденции могат да се забележат, ако се проследи средната

...

ЦСКА - София постигна най-ценната си победа през есента с най-стария състав

Интересни трендове могат да се виждат, в случай че се наблюдава междинната възраст на състава на ЦСКА - София в 18-те мача през есенния дял на шампионата.

Като цяло разликите сред най-младия и най-стария състав не са огромни - сред 25,5 или 27,2 години, сочи статистиката на " Мач Телеграф ". Интересното е, че най-ценната победа и в същото време тази над най-силен съперник - с 2:1 над ЦСКА 1948 на " Армията ", бе реализирана с най-опитния състав
 ЦСКА - София удари ЦСКА 1948 с гол-шедьовър и доста противоречива дузпа ЦСКА - София удари ЦСКА 1948 с гол-шедьовър и доста противоречива дузпа
В този дуел " алените " бяха със упоменатата междинна възраст от 27,2 години. Това е и единствената среща, в която съставът надвиши 27-те години.

Най-младия състав пък Саша Илич извади във втория кръг. Тогава " алените " направиха 1:1 в столичния квартал " Надежда " против Локомотив, като изравниха посредством Браян Морено в края на мача, който означи с глава след корнер, изпълнен от Станислав Шопов.
 Колумбиец измъкна ЦСКА - София в 90-ата минута, Бусато най-хубав Колумбиец измъкна ЦСКА - София в 90-ата минута, Бусато най-хубав
Средната възраст на играчите бе 25,5 години. По подигравка на ориста това бе един от най-слабите мачове на отбора перз есента.