Интер записа трето поредно равенство в италианската Серия А, след

...

Интер с трето поредно равенство в Серия „А”

Интер записа трето следващо тъждество в италианската Серия „ А ”, откакто приключи единствено 1:1 при семейството си на Каляри от 21-ия кръг. „ Нерадзурите ” поведоха в 29-та минута, когато се разписа Лаутаро Мартинес. 12 минути преди края обаче някогашният футболист на отбора Раджа Наинголан наказа домакините, с цел да възвърне равенството. Така Интер може още повече да се отдалечи от Ювентус в борбата за купата в Калчото.

Интер се целеше в първа домакинска победа в шампионата през 2020 година и втора над този противник в границите на 12 дни. Тогава миланският гранд в профил Каляри от шампионата за Купата на Италия, откакто завоюва на „ Сан Сиро ” с 4:1. Новото попълнение на Антонио Коне Ашли Йънг записа асистенция, изпращайки страховит пас към Лаутаро Мартинес за 1:0. Попадение на Барела пък бе анулирано заради засада.

През второто полувреме Интер натисна, с цел да си подпечата трите точки, само че Раджа Наинголан изравни резултата за островитяните с прекрасен шут от отдалеченост. Днес Интер игра със специфични фланелки, с които тимът означи настъпването на китайската Нова година. Имената на футболистите бяха изписани с китайски знаци, само че това не оказа помощ за триумф против Каляри. В края на мача голмайсторът Мартинес бе изпъден, откакто първо видя жълтия цвят, а незабавно по-късно получи червен картон. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg