Интер най-сетне сложи точка на серията си от разочароващи ремита

...

Интер превърза раните си с успех над удавника в калчото

Интер най-накрая постави точка на серията си от разочароващи ремита в Серия А. В 36-ия кръг на калчото „ нерадзурите” разумно надиграха изпадналия към този момент тим на Киево с 2:0. „ Летящите магаренца” не демонстрираха никакви съпротивителни сили и само поради пропуските на противника си потеглиха с толкоз допустима в чисто числово изражение загуба.

Успехът разреши на тима, воден от Лучано Спалети, да си върне третото място във краткотрайното класиране. Интер събра 66 точки и все по този начин остава на една пред 4-ия Аталанта, който също записа триумф в този кръг (2:1 над Дженоа). Така борбата за 3-ото и 4-ото място остава доста, доста заплетена поради наличието на 5-ия Милан (62 т.), 6-ия Рома (62 т.) и в известна степен 7-ия Торино (60 т.).

Домакините не съумяха да подложат новобранеца в калчото на кой знае какъв напън през първата част, като въпреки всичко точно тогава означиха попадението си. В 39-ата минута „ нерадзурите” пробваха офанзива през центъра посредством Матиас Весино. Топката беше избита от краката на уругваеца, с цел да попадне у Матео Политано настрана от дъгата. Италианецът я укроти и мигновено стреля с левия крайник. Кълбото отскочи от левия дирек, с цел да се оплете в мрежата – 1:0.

След паузата натискът на Интер стана надалеч по-значим. В 54-ата минута Мауро Икарди имаше златен късмет да успокои отбора си с второ попадение. Начинът, по който засече центрирането с глава, изпрати топката над гредата.

Пет минути по-късно Икарди създаде късмет за Политано посредством пас с пета. Крилото си освободи пространство и нанесе шут от към 18-19 метра, при който Адриан Семпер реагира впечатляващо.

В 65-ата минута Иван Перишич нанесе хубав и доста мощен шут отвън качествата на вратаря, който извади шанс, тъй като топката отскочи от левия дирек.

Четвърт час преди края Киево в допълнение утежни ситуацията си, защото за втори жълт картон от игра беше отхвърлен Никола Ригони.

В 86-ата минута интригата най-накрая завърши след продължителна акция на Интер в наказателното поле. Десният бек на „ нерадзурите” Седрик Соареш със свиреп шут по диагонала разтресе лявата греда, а отскочилата топка попадна у Перишич, който от 9 метра осъществя своето 8-о попадение през сезона – 2:0.

В идващия кръг идва същинското предизвикателство пред Интер, който ще гони победа на открито против сигурния втори в класирането Наполи (76 т.). Шампионът Ювентус също ще се намеси директно в борбата за топ 4, защото приема Аталанта. Милан е хазаин против изпадналия Фрозиноне, а Рома гостува на Сасуоло.