Фиорентина разби с 5:1 у дома Сасуоло. Срещата беше от

...

Фиорентина прати Сасуоло с единия крак в Серия Б след бой във Флоренция

Фиорентина разруши с 5:1 вкъщи Сасуоло. Срещата беше от 34-ия кръг на Серия А. Поражението понижи фрапантно възможностите на " неровердите " за избавление, до момента в който " виолетовите " към момента имат опция да се класират за евротурнирите и през идващия сезон.

Ла Виола поведе в 17-ата минута с гол на Рикардо Сотил. Едва в 54-ата минута домакините стигнаха до втори гол, дело на Лукас Мартинес Куарта. Три минути по-късно Кристиян Торствед понижи.

Секунди по-късно Николас Гонсалес още веднъж даде два гола задатък на Фиорентина.

В 62-ата минута Антонин Барак вкара четвърти гол, а крайният резултат оформи Гонсалес четири минути по-късно.

Така Фиорентина събра 50 точки и излезе на осмо място във краткотрайното класиране. Сасуоло е предпоследен с 26 точки, като е на пет от първото място над чертата.