Хебър (Пазарджик) обърна с 2:1 третодивизионния Загорец (Нова Загора) в

...

Хебър надви Загорец в контрола

Хебър (Пазарджик) обърна с 2:1 третодивизионния Загорец (Нова Загора) в надзорен мач, който се игра на градския стадион в Пазарджик при слънчево време, само че леден и противен вятър.

Димитър Законов и Тодор Чаворски бяха точни за пазарджиклии, а Георги Георгиев се разписа за гостите.

Противно на упованията Загорец първи стигна до разкриване на резултата. Това се случи след 15 минути игра, когато при една контраофанзива отбраната на Хебър сбърка групово и Георги Георгиев вкара за 0:1.

Пазарджиклии бяха доста покрай равнене в 25-ата минута. Тогава след изпълнен от Димитър Законов корнер и малко безредие топката попадна на крайници на Васил Геров, само че той не съумя да я промуши към мрежата на гостите.

В 55-ата минута новозагорци имаха отличен късмет за втори гол, само че изскочилият на добра позиция техен нападател не съумя да улучи вратата.

Три минути по-късно Георги Андонов бе повален в пеналта на Загорец и управлявалият чудесно контролата рефер Стоил Малинов наду свирката за дузпа.

Андонов се нагърби с осъществяване на 11-метровия удар, само че стражът на гостите избави с опитност.

Началото на обрата в резултата сложи Димитър Законов, който в 76-ата минута вкара с чудесно осъществяване от директен свободен удар – 1:1.

Четири минути по-късно се стигна до 2:1 за Хебър.

Георги Стоичков направи рейд по десния фланг и задължи Тодор Чаворски да осъществя победния гол за домакините.

По разнообразни аргументи контролата за „ зелените” пропуснаха вратарят Александър Любенов и полевите играчи Томислав Папазов, Влади Гаджев, Асен Георгиев, Янко Ангелов, Божидар Васев, Даниел Пехливанов, Октай Хамдиев, Стойчо Папазов и Веселин Марчев.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров, Георги Стоичков, Цветелин Тонев, Слави Косов, Георги Каракашев, Андриян Краев, Георги Андонов(к), Димитър Законов, Мартин Вълчинов и Йордан Апостолов(Димитър Везалов, Тодор Чаворски, Иван Дишков, Богомил Божуркин, Мартин Кадьов, Даниел Кадьов, Стилиян Тисовски)