Хърватия спечели убедителна победа с 4:1 срещу Канада в среща

...

Хърватия победи Канада с 4:1 на световното в Катар

Хърватия завоюва безапелационна победа с 4:1 против Канада в среща от група F на Мондиал 2022.

Северноамериканците дръпнаха в резултата още във втората минута, когато се разписа звездата им Алфонсо Дейвис, само че " шахматистите " направиха цялостен поврат още до почивката с голове на Андрей Крамарич (36) и Марко Ливая (44).

След почивката хърватите продължиха да преобладават и справедливо стигнаха до трето попадение дело още веднъж на Крамарич (70), а в добавеното време на мача се разписа и Ловро Маер (90).

С този триумф " шахматистите " имат четири точки и се изкачиха на върха в класирането дружно с Мароко. Белгия е с три пункта, до момента в който Канада е без извоювана точки и отпада от Световното.

Така в последните срещи в тази група може да стане всевъзможна въртележка сред Хърватия, Белгия и Мароко. Африканците привидно имат преимущество, защото ще играят с Канада, до момента в който Белгия и Хърватия ще се хвърлят в свирепа борба за другото място на осминафиналите. /БГНЕС
Източник: faktor.bg