Хандбалистите от Фрегата се върнаха на победния път, след като

...

Хандбалният „Фрегата“ се върна на победния път, вече е в битка за топ 4

Хандбалистите от „ Фрегата ” се върнаха на победния път, откакто надделяха тима на „ Левски ” – град Левски с 29:24.

Гостите и в този мач се пробваха да бъдат равностойни. През последните години те се утвърдиха в групата и победиха положителни тимове.

До средата на полувремето резултатът вървеше гол за гол, само че в 20-тата минута домакините взеха задатък от 3-4 попадения.

През второто полувреме бургаските хандбалисти упражниха напън и разликата доближи до 7 гола. Младите момчета от „ Фрегата ” се пробваха да създадат двуцифрена разликата, само че припряността и прибързаността, типична за новосформиран тим, докара до понижаване на разликата, с цел да се стигне до крайното 29:24.

Със извоюваните две точки „ Фрегата ” завърза битката за топ 4, като се приближи на 2 точки от второто място.

На 5 ноември, събота, в директен спор за място в плейофите, бургаският тим ще гостува на “Спартак ” Варна.
Източник: novinata.bg