Григор Димитров започна участието си на US Open 2023 по

...

ЕПИЧНО! Гришо се върна от Ада, за да спечели на старта на US Open

Григор Димитров стартира присъединяване си на US Open 2023 по допустимо най-драматичния метод. Той победи с 3:2 сета Алекс Молчан след над 4 часа и 20 минути игра. Българинът загуби първите два сета в мача и избави няколко мачбола преди да се поздрави с триумфа.Димитров не съумя да доближи до нужния пробив в първите два сета на мача и те трябваше да се решат в тайбреци. Първият подобен беше маратонски, само че въпреки всичко Молчан го завоюва при 11-9. Вторият сет още веднъж влезе в съдбоносен 13-ти гейм и там словакът беше по-убедителен, печелейки го на пет. След изгубените два сета Димитров сподели познатото си равнище и разруши Молчан в третия сет, давайки му единствено един гейм за 6-1. Четвъртата част също беше за българина, който съумя да направи скъп пробив в края на сета и го затвори при 7-5. Решителната пета част вървеше гейм за гейм до 2-2, само че Молчан съумя да вземе своя гейм, след което проби и завоюва още един собствен сервис гейм, с цел да поведе с 5-3. Той имаше потребност от здравна помощ преди осмия гейм, който отиде в сметката на Григор Димитров. Молчан можеше да затвори мача на собствен сервис, само че вместо това Димитров проби и резервира възможностите си. В десетия гейм Гришо избави мачбол и изравни до 5-5. След това двамата размениха по един сервис гейм и се стигна до третия тайбрек в срещата. Той стартира добре за българина, който бързо взе мини пробив и след това поведе с 2:0, само че направи няколко неточности, които го сложиха в догонваща позиция про 2-4. След това обаче резултатът беше подравнен до 4-4. Димитров стигна до 6-5, само че Молчан изравни след ужасно разиграване. Григор стигна до 7-7, само че изгуби второто си подаване и даде късмет на Молчан да поведе с 9-7, както се и случи. Григор избави първия мачбол и с необикновен дроп шот още веднъж изравни до 9-9. Последва отличен сервис на българина и първи мачбол за него, който съумя да завоюва, с което и мача!
Източник: novsport.com