Григор Димитров записа безапелационна победа над десетия в света Пабло

...

Григор Димитров загря за полуфинала със Сок с разгромна победа над Кареньо Буста

Григор Димитров записа безапелационна победа над десетия в света Пабло Кареньо Буста с 6-1, 6-1 в последния дуел от груповия стадий на заключителния шампионат в Лондон. Най-добрият ни тенисист към този момент си бе обезпечил първото място в група „ Пийт Сампрас “ и мач против втория от другата група „ Борис Бекер “ Джак Сок, само че игра пределно стимулиран и стигна бързо до триумфа.

Победата му е доста значима предвид на това, че завоюва нови 200 точки за ранглистата и прибави още убеденост в силите си преди конфликта с американеца в събота. Двубоят стартира със сервис гейм на нула за Григор, а за спечелването му бяха нужни единствено четири удара. Последва пробив на нула и по този начин Гришо поведе с 2-0, без противникът му да е взел нито една точка. Впечатляващият старт на българина продължи с нов безапелационно извоюван гейм, като този път загуби единствено една точка, а преднината му набъбна на 3-0 единствено след девет минути игра. Последва нов пробив за Димитров и затвърждаването му, а резултатът стана 5-0 за нашия тенисист. След това Кареньор Буста записа първи извоюван гейм в мача и прекъсна серията на българина, само че той се оказа и финален в актива на испанеца и сетът приключи 6-1 за хасковлията след едвам 22 минути от началото на мача, на който участваха 17 800 фенове. Доминацията на първата ни ракета продължи и във втория сет, в който поведе с пробив в стартовия гейм. Пабло Кареньо Буста падна неприятно при едно от разиграванията и след края на гейма изиска здравна помощ. Петминутното спиране не разконцентрира Григор и той затвърди пробива – 2-0, а след това завоюва още два следващи гейма – 4-0. След това испанецът завоюва подаването си, само че загуби идващите два гейма и мачът завърши в интерес на Димитров след тъкмо един час игра. 26-годишният Димитров по този метод си върна на Кареньо Буста за провалянето от него на Ролан Гарос този сезон и поведе с 3-2 в мачовете с него, а в този момент насочва вниманието си към утрешния полуфинал с Джак Сок. /БГНЕС
Източник: bgnes.com