Григор Димитров победи ветерана Анди Мъри с 6:3, 6:4, 6:1

...

Гришо смачка Анди Мъри и продължава към третия кръг на US Open

Григор Димитров победи ветерана Анди Мъри с 6:3, 6:4, 6:1 в доста динамичен и забавен мач след два часа и 45 минути игра. Така Гришо се класира за третия кръг на Откритото състезание на Съединени американски щати.

Григор поведе с 2:0 след ранен пробив, само че след серия от дълги геймове резултатът бе стоящ. След мощни минути Мъри обаче беше пробив още веднъж за 5:3, а по-късно българинът затвори частта.

Вторият сет се реши още в първия гейм. Григор Димитров съумя да употребява инерцията и да пробие шотландеца, а по-късно поведе с 2:0. Да края на частта всеки печелеше своя сервис, а българинът съумя да резервира задатъци си, като завоюва сета с 6:4.

В третата част хасковлията даде единствено един гейм на своя отчаян противник и затвори мача.

В третия кръг Григор Димитров ще се изправи против германеца Александър Зверев, който отстрани сънародника си Даниел Алтмайер след 7:6 (1), 3:6, 6:4, 6:3. Зверев.

Източник: safenews.bg