Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите турнира на твърда настилка в

...

Григор Димитров пропусна два мачбола и отпадна на четвъртфиналите в Марсилия

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите шампионата на твърда настилка в зала в Марсилия, който е от категория АТП 250.

Поставеният под номер 4 отстъпи с 5:7, 6:3, 6:7(8) от №50 в международната класация Александър Бублик от Казахстан. Срещата продължи 2 часа и 20 минути.

Българинът първи позволи пробив за 3:4, само че незабавно отговори с рибрейк. Димитров още веднъж се пропука на личен сервис за 5:6, а по-късно Бублик затвори първия сет в своя изгода с гейм на 15.

Димитров проби за 3:1 във втората част и това беше задоволително да изравни сетовете след 6:3.

Третата решителна част мина без пробиви и по този начин се стигна до тайбрек. В него Димитров първи взе точка при сервис на съперника за 3:2, само че Бублик съумя незабавно за изравни на 3:3. Григор още веднъж проби сервиса на Бублик за 5:4, а по-късно направи ас с цел да стигне до два мачбола. За страдание Димитров загуби идващите четири разигравания, а с това и мача.