Григор Димитров допусна драматична загуба на четвъртфиналите в турнира от

...

Григор изпусна 2 мачбола и победата в Ченду

Григор Димитров позволи трагична загуба на четвъртфиналите в шампионата от сериите ATP 250 в Ченду (Кит). Българинът отстъпи със 7:5, 6:7(9), 6:7(3) пред играещия за Казахстан 198-сантиметров руснак Александър Бублик. Димитров несъмнено има защо да съжалява, защото доникъде на втория сет изглеждаше като играчът, който господства мача. Бублик обаче стигна до тайбрек във втория сет, в който избави два мачбола при собствен сервис и в последна сметка го измъкна трагично с 11:9 точки. Така Григор не съумя да изравни достижението си от 2016-та година, когато при първото си и до момента единствето присъединяване в Чънду стигна до полуфиналите. Там този сезон ще играе Александър Бублик, а негов противник ще бъде Лойд Харис или Жоао Соуса. Четвъртият подложен в схемата Димитров се причисли към компанията на първите трима сложени - Джон Иснър, Феликс Оже-Алиасим и Беноа Пер, които отпаднаха още във втори кръг.  След шампионата в Чънду българинът има 17 победи и 17 загуби от началото на сезона.
Източник: standartnews.com