Грандът Левски загуби предимството си в баланса във Вечното дерби.

...

Левски загуби положителния си баланс срещу ЦСКА

Грандът Левски загуби преимуществото си в салдото във Вечното дерби. С 3:2 във вторник, ЦСКА изравни броя турнирни победи в мач №1 на България и двата отбора към този момент имат по 53, а равенствата са 39.

" Армейците " обаче могат да се похвалят с предимство по голова разлика, като са вкарали 206 попадения, а тези на " сините " към този момент са 199.

Левски бе с по-добър баланс в дербито за състезание от 7 ноември 1993 година, когато побеждава с 2:1.

Снимка 356648
Източник:

Любопитно е да се означи, че с триумфа си с 1:0 на 1 август 2010 година, след гол на Гара Дембле, Левски дърпа с 10 победи пред ЦСКА в директните конфликти. Оттогава насам обаче ЦСКА е доминаторът във безконечното дерби. През последните години " армейците " постановиха осезаемо превъзходство огромния мач на България, а оня ден изравниха успехите и са с едни гърди напред по-голова разлика.

Успехът във вторник бе третият за ЦСКА с 3:2 в историята на турнирните конфликти с Левски. Първият случай е на 29 май 1960 година Армейците водят на почивката с 1:0 след гол на Димитър Миланов, само че малко след подновяването на играта сините обръщат с две бързи попадения на Димитър Йорданов до 50-ата минута. " Червените " обаче стигат до крайния триумф с точни удари на великото крило Иван Колев в 55-ата и 71-ата минута.

Снимка 356643
Източник:

Второто турнирно дерби в историята, което приключва 3:2 за ЦСКА, е на 22 март 1980 година Тогава " сините " повеждат посредством Владимир Николчев, само че още преди почивката армейците обръщат посредством Спас Джевизов и Марио Вълков. Джевизов бележи за повторно в 55-ата минута за 3:1, а Емил Спасов от дузпа в края оформя крайното 3:2.

За последно безконечното дерби приключва при този резултат на 6 март 1999 година, само че в интерес на Левски. Двубоят се играе на стадион " Славия ", а ЦСКА повежда в 8-ата минута посредством Милен Петков от дузпа. " Сините " обаче стигат до 3:1 след 2 гола на Георги Иванов-Гонзо и един на Александър Александров-Кривия. Асен Букарев оформя крайния резултат, а дебют за ЦСКА записва Димитър Бербатов.

ЦСКА победи Левски с 3:2 в дуел от първата шестица
ЦСКА вгорчи живота на Левски, зрелищно дерби и трагичен " червен " успех с 3:2!

Христо Янев с сполучлив дебют в огромния мач, " сините " към момента треперят за третото място