Голдън Стейт Уориърс спечели със 112:87 домакинството си на Далас

...

Голдън Стейт взе първия мач от серията с Далас

Голдън Стейт Уориърс завоюва със 112:87 семейството си на Далас Маверикс и поведе с 1:0 победи във финалната серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада.

В Сан Франциско домакините взеха самодейността още от началните минути, само че до края на първото полувреме разликата се движеше сред пет у 10 точки в тяхна изгода, като двата тима се отдръпнаха на 15-минутната отмора при резултат 54:45.

Преднината на Уориърс стартира да става непреодолима в третата четвърт, когато у играта в отбрана на домакините против Лука Дончич стана доста по-успешна.

От своя страна Маверикс не спираха да изпускат отворени стрелби, което доста улесни задачата на противника им.

Стеф Къри беше най-полезен за спечелилите с 21 точки и 12 битки. По 19 прибавиха Андрю Уигинс и Джордан Пул, а Клей Томпсън вкара 15, а с по 10 приключиха Дреймонд Грийн, Кевон Лууни и Ото Портър-младши.

За Далас Дончич вкара 20 точки, само че единствено две от тях пристигнаха през второто полувреме. Спенсър Динуиди се включи със 17 от пейката, а Джейлън Брънсън остана с 14.

Вторият мач от серията е в нощта на петък против събота, още веднъж в Сан Франциско.