Българският вратар Александър Георгиев спаси 19 изстрела, но тимът му

...

Силен мач на Александър Георгиев не стигна на Колорадо срещу Далас

Българският вратар Александър Георгиев избави 19 изстрела, само че отборът му Колорадо Аваланч претърпя домакинско проваляне с 1:4 от Далас в третата среща сред двата тима в плейофа в Западната конференция на НХЛ. Старс към този момент водят с 2-1 победи в серията, а четвъртата среща е на следващия ден вечер, още веднъж в Денвър (Колорадо).

Стражът на гостите Джейк Йотингер избави 28 изстрела, като имаше голяма заслуга за прекъсването на мощната офанзива на Колорадо. По два гола за спечелилите вкараха Тайлър Седжуин и Логант Станковен. Мико Рантанен изравни в средата на втората третина за домакините, само че пет минути по-късно Седжуин изведе Аваланч напред, засичайки прострелно подаване на Евгений Дадонов.

Станковен откри резултата в 18:39 секунда на първата част, получавайки шайбата към левия кръг. Оттам крилото я изпрати над рамото на българския вратар, с цел да се спре в мрежата. Последните два гола паднаха след 18:23 минута на третата част и бяха на празна врата, откакто треньорът на Колорадо Джаред Беднар извади вратаря и пусна екстра-полеви състезател.

Каролина Хърикейнс най-малко за момента се избави от елиминация на Изток, откакто взе четвъртия мач против Ню Йорк Рейнджърс, побеждавайки с 4:3. Гол на Брадли Скией при числено предимство 3:11 минути преди края на мача обезпечи успеха.

Всъщност домакините от Северна Каролина водеха с 3:2 незабавно след началото на третата част, само че Алекси Лафрение изравни за Рейнджърс. След като водят с 3-1 в серията, мач номер 5 е на тяхната пързалка в понеделник.

За спечелилите Eвгений Кузнезов, Стефан Ноенсен и Себастиан Ахо също вкараха, а датският им вратар Фредерик Андерсен избави 22 изстрела. Игор Шестьоркин избави 27 изстрела към мрежата на гостите от Ню Йорк, а за тях точни бяха Уили Калю след пас на Каапо Какко, Брадли Гуудроу и Лафрение най-после./ БТА