Гигант (Съединение) победи у дома Розова долина (Казанлък) с 3:1

...

Гигант прегази „розите“ и е на върха

Гигант (Съединение) победи вкъщи Розова котловина (Казанлък) с 3:1 и се изкачи на първото място в класирането. Двубоят е от 10-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Заслужен триумф за селекцията на Георги Мечечиев с оглед случилото се на терена. Още в началните секунди Иван Скерлев можеше да открие резултата, само че казанлъшкия пазач избави. Домакините взеха преднина секунди преди почивката. Тогава Свилен Щерев уцели гредата от фаул, а Райко Алов с добавка насочи топката в мрежата.

В 60-ата минута футболистите от Съединение извършиха корнер, настана блъсканица, топката се удари в гредата и Георги Мавродиев я заби в мрежата. Четвърт час по-късно гостите върнаха интригата – 2:1. Скоро обаче Щерев изведе Георги Стайков самичък против вратаря и последния осъществя за окончателното 3:1. Щерев, Кристиян Николов и Муса Аурел пропуснаха да вкарат още. Чахов пък имаше опция да осъществя за съперника.