Гибралтар 1 : 1 България 61′ Гол за домакините! Лиам

Гибралтар - България 1:1, домакините изравниха от дузпа

България
 61′
Гол за домакините! Лиам Уокър бе прецизен от бялата точка.
60′
Уокър стреля от директен свободен удар, а кълбото се отклони в стената. Съдията пък изгледа обстановката на системата ВАР и реши, че има дузпа за игра с ръка на Краев.
55′
Нов шут на Валарино, този път заплахата пред нашата врата не бе огромна.
48′
Валарино се озова самичък наоколо до точката за дузпата, шутира по земя, а Светльо Вуцов се регистрира с основна интервенция.
46′
Начало на втората част!
45+1′
Колебливо първо полувреме за нашите. За наслада Георги Минчев имаше шанс пред гола в добавеното време на частта, след отличен пас на Георги Миланов.
45′
ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! В добавеното време на първата част Георги Минчев с глава осъществя, след пас на Миланов!
44′
Капитанът на домакините Чиполина се озова на отлична позиция след центриране от корнер. Чиполина обаче с глава не бе прецизен в завършващата фаза. Много рисково състояние пред вратата защитавана от Вуцов.
42′
62 % притежаване на топката за националите ни в края на първата част. Но за сметка на това - единствено едно рисково голово състояние.
39′
Опасна офанзива на нашите, за жалост обаче бе отсъдена засада. Правилно присъждане на реферската бригада.
36′
Брито изрита жестоко Чорбаджийски, в средата на терена, реферът обаче не отсъди фаул.
32′
Уокър стреля по земята, а Вуцов нямаше никакви проблеми да улови кълбото.
29′
Едисон Йорданов навлезе в наказателното поле, получи добър пас, само че не съумя да овладее топката.
28′
Капитанът Георги Миланов шутира мощно, само че и неопределено над вратата.
27′
Колинг пробва да бави играта при осъществяване на навън, още преди да е минал първият половин час на разногласието. Домакините се прибраха в отбрана.
23′
След пропуща на Минчев нашите национали реализираха напън, само че доникъде на първото полувреме по този начин и не сътвориха друга чиста голова обстановка.
16′
Мартин Минчев стреля с глава от близка отдалеченост, след пас на Миланов, стражът на Гибралтар обаче се регистрира със избавяне при 100 процентовото голово състояние.
14′
Равностойни първи 14 минути на мача. Нашите не съумяха да осъществят начален напън против скромния във футболно отношение домашен тим.
8′
Жълт картон за Уокър.
3′
В първите три минути на мача двата отбора си размениха по една рискова офанзива.
1′
Начало на срещата!
Състав 23. Дейл Колинг 1. Светослав Вуцов 22. Граме Тория 5. Виктор Попов 14. Рой Чиполина (к) 4. Божидар Чорбаджийски 6. Скот Вайзман 15. Петко Христов 15. Бернардо Лопес 12. Едисон Йорданов 12. Джайс Оливеро 20. Андриан Краев 19. Хулиан Валаринo 6. Филип Кръстев 5. Луи Ансли 22. Илиян Стефанов 20. Итън Брито 17. Георги Миланов (к) 7. Лий Кашаро 19. Мартин Минчев 10. Лиам Уокър 10. Георги Минчев Треньор Хулио Сесар Рибас Георги Иванов Резерви 1. Брадли Банда 13. Николай Михайлов 12. Брадли Авеяно 23. Иван Дюлгеров 2. Итън Жоли 2. Иван Турицов 4. Итън Сантос 3. Андреа Христов 8. Николас Посо 7. Георги Костадинов 9. Рийс Стич 8. Тодор Неделев 11. Ален Понс 9. Атанас Илиев 15. Келвин Морган 11. Кирил Десподов 16. Аймен Муели 14. Антон Недялков 17. Киан Ронан 16. Кристиан Малинов 18. Антони Ернандес 18. Ивайло Чочев 21. Джеми Куумбс 21. Пламен Гълъбов
Българският народен тим ще изиграе третия си мач в група 4 от Лига " С " в Лигата на нациите. " Трикольорите " се изправят против Гибралтар на стадион " Виктория " довечера в 21:45 часа.

Надеждите на всички са да да забележим някаква светлина в тунела и да запишем първа победа в актива си против тима, който е считан за безспорен новобранец в групата.
 Георги Иванов: Убеден съм, че футболистите ни могат доста повече

Ето какво показа

Унизителното проваляне от грузинците на " Хювефарма Арена " с 2:5 докара до оставката на селекционера Ясен Петров. Поради това против Гибралтар отпред на България ще застане спортният шеф на Българския футболен съюз Георги Иванов, който ще води отбора и при гостуването на Грузия в неделя, след което ще бъде назначен непрекъснат треньор.

Гонзо няма да може да употребява в този мач контузените Доминик Янков и Радослав Кирилов. Очаква се той да направи много промени в стартовата единайсеторка.