Германия не успя да спечели гостуването си на Швейцария в

...

Германия изпусна победата при гостуването си на Швейцария в Лигата на нациите

Германия не съумя да завоюва гостуването си на Швейцария в конфликт от Лигата на нациите.

Двубоят от група 4, Лига " А " на конкуренцията се състоя на " Санкт Якоб Парк " в Базел и приключи без победител - при резултат 1:1.

За домакините се разписа Видмер, до момента в който за немския състав прецизен бе Илкай Гюндоган.
 Снимка 495081
Източник:

Домакините бяха последни в класирането преди началото на днешния мач, като изгубиха първата си среща от Украйна с 1:2. Бундестимът записа реми с Испания и имаше единствено една точка на сметката си в тази мощна група, спечелилият в която несъмнено е сложен за предугаждане.

Йоахим Льов удържа на обещанието си да подходи нападателно към дуела, като от схемата на игра, която бе избрал, с трима очебийно атакуващи състезатели в предни позиции, личеше точно предпочитание за безапелационен краен триумф.
 Льов обмисля значим ход за Лигата на нациите

" Разбира се, че желаеме да спечелим този мач "

Германците започнаха срещата по доста добър метод, като упражниха преса над противника си, принуждавайки го да концентрира вниманието си напълно върху своята отбрана.

Множеството офанзиви на гостите дадоха резултат в 14-ата минута, когато с компактен, обмислен изстрел Илкай Гюндоган даде по-скоро заслужена преднина на отбора си, с оглед представянето на двата тима до този миг.

След попадението обаче германците разрешиха разпределяне в редиците си и предоставиха самодейността на противника.

Харис Сеферович можеше да изравни в средата на първото полувреме, само че негов изстрел бе избавен вещо от Лено.

В самия завършек на полувремето Сеферович стреля и в рамката зад стража на Германия, като това бе следващата индикация за не изключително добре разрастващата се обстановка за гостите.
 Снимка 495080
Източник:

Усилията на швейцарците бяха възнаградени след 58 минути, когато Видмер вкара дебютното си попадение за домакините, изравнявайки резултата в Базел.

Нова смяна в резултата нямаше и по този начин двата състава записаха тъждество, поделиха точките, а това надали се нрави на който и да било от тях.

Ето и 11-те на Льов, с които той стартира мача : Лено, Рюдигер, Зюле, Гинтер, Керер, Госенс, Кроос, Гюндоган, Дракслер, Вернер, Сане