Гергана Топалова преодоля квалификациите на турнира по тенис на червени

...

Топалова преодоля квалификациите във Врънячка баня

Гергана Топалова преодоля квалификациите на шампионата по тенис на червени кортове във Врънячка баня (Сърбия) с награден фонд 60 хиляди $.

Поставената под номер 1 в пресявките българка завоюва решаващия мач за влизане в главната скица против представителката на домакините Тамара Чурович с 6:4, 6:0 за 78 минути.

22-годишната Топалова стартира нерешително срещата и позволи закъснение от 1:4 първоначално, само че по-късно взе 11 следващи гейма, с цел да победи.

Още две българки Диа Евтимова и Юлия Стаматова участваха в квалификациите, само че отпаднаха в първия кръг.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.