Фрозиноне се завърна в елита на италианския футбол след победата

...

Отборът на Гълъбинов се завърна в Серия А

Фрозиноне се завърна в елита на италианския футбол след успеха с 3:1 против Реджина, на чиято аварийна пейка беше Андрей Гълъбинов. Българският нападател не записа игрови минути.Съставът, воден от Фабио Гросо, водеше с 2:0 до почивката. Дженаро Борели откри резултата в 31-а минута, а Роберто Инсиние, брат на някогашния италиански Лоренцо Инсиние, направи 2:0 от дузпа три минути преди полувремето.

През втората част Ернани върна един гол за Реджина, само че Джузепе Казо означи трето попадение за домакините за крайното 3:1.

След триумфа Фрозиноне е с актив от 71 точки и няма даже математически късмет да бъде преместен от топ 2. В последните осем години за трети път Фрозиноне ще играе в италианския хайлайф.
Източник: novsport.com