Френският президент Еманюел Макрон бе подложен на публични критики на

...
Френският президент Еманюел Макрон бе подложен на публични критики на
Коментари Харесай

Американски и британски издания: Разкритията за „Юбър“ и Макрон

Френският президент Еманюел Макрон бе подложен на обществени рецензии на парламентарен надзор през вчерашния ден, откакто бяха оповестени документи, в които са разказани тесните връзки сред него и компанията " Юбър " по времето, когато беше министър на стопанската система на Франция, написа вестник " Вашингтон пост ".

Левите и крайнодесните опозиционни партии във Франция, окуражени от положителното си показване на парламентарните избори, се възползваха от разкритията в неделя вечер и в понеделник сутринта, като ги дефинираха като щръкнал " държавен скандал " и евентуално доказателство за сговор сред Макрон и компанията , отбелязва американското издание.
Emmanuel Macron secretly aided Uber lobbying drive in France, leak reveals
— The Guardian (@guardian) Макрон в никакъв случай не е крил, че е покровител на " Юбър " , акцентира " Вашингтон пост " . От вътрешна преписка на ръководителите на компанията от 2013 година до 2017 година обаче излиза наяве, че поддръжката му съществено е надхвърляла обществено оповестените равнища че от време на време е влизала в несъгласие с политиките на лявото държавно управление, в което той беше министър по това време, заключава американският ежедневник.

От Париж до Лондон и Брюксел прекалено много политици наподобява са били омаяни от чара на " Юбър " , написа английският в. " Гардиън ". Лесният достъп до хората, взимащи решения, без значение дали лице в лице, по е-поща или посредством текстово известие, явно е в основата на лобистката тактика на компанията за споделени транспорти, разяснява изданието. Нямаме обаче приемливо пояснение на въпроса за какво " Юбър " се радва на политически достъп и въздействие измежду толкоз доста политици, отбелязва " Гардиън ". За това най-вероятно е виновна вълната от възторг в политическите кръгове на Европейски Съюз във връзка с по този начин наречените " нововъведения " и огромните софтуерни колоси. Политиците преглеждат платформи като " Юбер ", " ЕърБиендБи " и други като титани на " растежа и нововъведенията " и им дават фаворизиран достъп, акцентира английският ежедневник.

" Гардиън " разяснява, че е време е да бъдат взети ограничения против този тип корпоративно завземане на държавните институции. Пълната бистрота на лобизма е причина, само че тя не е задоволителна сама по себе си, отбелязва изданието. Има потребност от строги правила за справяне с привилегирования достъп . Има потребност и от същински спор за въздействието, което корпорациите упражняват върху политическия дискурс. Без това няма никаква вяра за справяне с климатичните промени, рецесията с разноските за живот или несъразмерното въздействие на огромните софтуерни компании, твърди " Гардиън ".
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР