Франция изкова ценна победа над Дания с 2:1 от група

...

Франция се наложи в битката с Дания и е на 1/8-финал

Франция изкова скъпа победа над Дания с 2:1 от група D и стана първият тим, който си подсигурява мястото на осминафиналите след две победи на старта.

Дания ще опита да стигне до елиминационната фаза с триумф против Австралия в последната среща. Двата гола за " петлите " след почивката вкара Килиан Мбапе, сред тях Андреас Кристенсен изравни за датчаните.

Двата отбора направиха вълнуваща борба, изключително след почивката.

" Петлите " започнаха по-добре и заплашиха противника при статични положения, покрай гола бяха Оливие Жиру и Рафаел Варан.

В средата на първата част Антоан Гризман изведе отлично Килиан Мбапе, който бе на път да изскочи самичък против вратаря, само че Андреас Кристенсен го фаулира откъм гърба и получи жълт картон.

След половин час игра Мбапе преодоля с лекост двама датчани отляво и центрара на далечната греда, където Жюл Кунде нанесе удар, а Хойберг го блокира пред голлинията. След това Шмайхел избави с крайник и удар на Гризман.

След нови пропуски през второто полувреме, в 61-вата минута Франция най-сетне съумя да открие резултата и да материализира превъзходството си. Килиан Мбапе и Тео Ернандес направиха двойно подаване и звездата на ПСЖ стреля без закъснение сред двама датски бранители, като Шмайхел не видя добре топката, която се озова зад тила му - 1:0. Това бе гол №30 за Мбапе за националния отбор.

Дания доста бързо стигна до тъждество. При заучено състояние при осъществяване на ъглов удар Кристиан Ериксен центрира, Йоаким Андерсен отклони топката с глава на задната греда, където Андреас Кристенсен изпревари Рабио и с глава я заби мощно под напречната греда.

В 73-ата минута датчаните имаха опция да създадат цялостен поврат, само че ударът на Йеспер Линдстрьом бе избавен от Лорис.

Пет минути по-късно, след корнер на Гризман, Чуамени плонжира с глава а насочи топката във вратата, само че тя срещна рамото на Меле и излезе в корнер. При идващия корнер Кунде направи пропуск, а по-късно Адриен Рабио бе напът да вкара хубав гол с акробатичен удар, само че топката профуча над напречната греда.

Дания отговори с пропуск на резервата Мартин Брайтвайт.

В 86-ата минута още веднъж Франция излезе напред в резултата, което означаваше три точки. Гризман центрира остро отдясно, Мбапе връхлетя върху топката на задна греда, като вкара с тяло.
Източник: clubz.bg