Фиорентина победи Милан с 2:1 в мач от 25-ия кръг

...

Милан се провали срещу Фиорентина преди двубоя с Тотнъм

Фиорентина победи Милан с 2:1 в мач от 25-ия кръг на Серия А. Николас Гонсалес и Лука Йович бяха точни за спечелилите.

През първото полувреме Мик Менян отрази изстрел на Джакомо Бонавентура, а Пиетро Терачано избави удар на Оливие Жиру.

След почивката домакините поведоха в резултата. Николас Гонсалес осъществя дузпа след нарушаване на Фикайо Томори.

Стражът на " виолетовите " продължи с основните намеси. Вратарят избави изстрели на Жиру и Тео Ернандес.

Възпитаниците на Винченцо Италиано удвоиха задатъка си в 88-ата минута. Лука Йович се разписа с глава за 2:0.

В добавеното време гостите стигнаха до почетно попадение. Тео Ернандес стреля от придвижване, с цел да оформи крайния резултат.

Милан се смъкна до 4-ата позиция в класирането с актив от 47 точки. Фиорентина заема 12-ото място в подреждането с 31 пункта.