Фиорентина надви с 1:0 Интер като гост в мач от

...

Фиорентина пречупи Интер за осма поредна победа

Фиорентина надделя с 1:0 Интер като посетител в мач от 28-ия кръг на Серия А. Така " виолетовите " продължиха отличната си серия с осма поредна победа във всички шампионати. " Нерадзурите " пък позволяват трета поредна загуба в италианския шампионат.

Фиорентина въпреки всичко остава на 7 точки от шестия Рома в битката за европесйките шампионати. Също по този начин " вълците " са с мач по-малко. Интер пък към този момент резервира третото си място.

Първата добра голова опция бе пред вратата на Интер. В 14-ата минута Гаетано Кастровили шутира мощно, само че Андре Онана се намеси ослепително.

В 21-ата минута " нерадзурите " също бяха покрай гола Херних Мхитарян влезе в наказателното поле, преодоля двама бранители и от точката за осъществяване на дузпа стреля, само че стражът на " виолетовите " избави.

При изминаването на 30 минути игра Ромелу Лукаку бе изведен на добра позиция и опитва изстрел, който обаче бе блокиран от футболист на Фиорентина.

Единственото попадение в мача падна в 53-ата минута, когато след рикошет топката стигна до Джакомо Бонавентура. Той стреля с глава и преодоля стража за 1:0.

Десет минути по-късно Нанитамо Иконе стреля от придвижване в наказателното поле на Интер. Топката обаче мина настрана от левия непряк дирек.

В 65-ата минута домакините имаха искания за дузпа, откакто Лаутаро Мартинес се свлече в пеналтерията на Фиорентина след конфликт със бранител на " виолетовите ". Съдията обаче остави играта да продължи.

Раул Беланова нанесе мощен удар от ръба на наказателното поле в 74-ата минута, само че Пиетро Терачано избави без проблеми. Пет минути по-късно Игор изпусна добра голова опция за гостите. Той получи топката и нанесе компактен удар, който обаче бе отразен от Онана.

В 82-ата минута Додо получи топката и шутира от сериозна отдалеченост, а опитът му мина високо над вратата.

В добавеното време на срещата Артур Кабрал надскочи бранителите на Интер, с цел да стреля с глава. Топката обаче прелетя настрана.