Финландия докосва участие на Евро 2020, след като победи с

...

Финландия докосва Евро 2020

Финландия допира присъединяване на Евро 2020, откакто победи с 2:0 Лихтенщайн в дуел от група J и излезе на второ място във краткотрайното класиране с 9 точки. Пред скандинавците е единствено Италия, която записа четвърти следващ триумф, откакто обърна Босна и Херцеговина от 0:1 до 2:1 в Торино. Финландците си осигуриха триумфа с попадения във всяко от полувремената. Първо Теему Пуки откри резултата, откакто засече топката от близко, а офанзивата пристигна след неточност на домакините при изнасянето на топката. Пред втората част Бенямин Калман оформи крайния резултат. В идващия кръг през септември Финландия приема Гърция, която на процедура отпадна от сметките за Евро 2020, откакто позволи сензационна загуба от Армения вкъщи с 2:3. ЕВРО 2020 4 кръг, вторник 11 юни  Лихтенщайн 0:2краен резулат  Финландия