Феновете на Манчестър Сити бяха поздравени по най-добрия начин от

...

Сити отпразнува титлата у дома с лют бой по слабак

Феновете на Манчестър Сити бяха поздравени по най-хубавия метод от любимците си в първото домакинство, откакто станаха публично новите първенци на Англия. "Гражданите " разпиляха борещия се за оцеляване Суонси с 5:0 на "Етихад ".

Петима разнообразни бяха голмайсторите в тази борба. Давид Силва откри, а Рахийм Стърлинг удвои и при този резултат пристигна и почивката. След нея Кевин де Брюин, Бернардо Силва и Габриел Жезус оформиха крайния резултат.

Мачът стартира във вихрено движение от страна на първенците. Те редуваха офанзива след офанзива и в последна сметка откриха резултата в 12-та минута. Тогава Рахийм Стърлинг създаде обстановката и откри Давид Силва на стрелкова позиция, като испанецът нямаше по какъв начин да сбърка - 1:0.

Четири минути по-късно падна и второто попадение в мача, което рано-рано постави точка на интригата. Тогава Фабиан Делф направи страховит пробив по левия фланг и откри с паралелно центриране на голлинията непокритият Стърлинг и той на празна врата направи 2:0.

До почивката "небесносините " продължиха да нападат с хъс, само че по този начин и не стигнаха до трети гол преди нея. Кевин де Брюин изпусна страховит късмет, само че Лукаш Фабиански мазета удара му. Габриел Жезус и Бернардо Силва също не откриха задачата и почивката пристигна при два чисти гола задатък на домакините.