Етър прекъсна негативната си серия във Втора лига и се

...

Етър разби 10 от Ботев II и сложи край на негативната серия

Етър прекъсна отрицателната си серия във Втора лига и се наложи над дублиращия тим на Ботев (Пловдив) вкъщи с 3:0 в мач от 16-ия кръг на шампионата. Преди това " болярите " бяха записали две загуби, само че през днешния ден се завърнаха на победния път.

Гостите започнаха срещата по-добре и в 10-ата минута удариха греда. В 37-мата Димитър Балинов извърши жестоко нарушаване против Олег Димитров, а основният арбитър му сподели пряк червен картон.

Това се отрази още преди почивката. В самия завършек на полувремето Мариян Иванов изведе Етър напред в резултата, откакто засече центриране от корнер.

Домакините бяха по-активни и в началните минути на втората част, а Георги Александров удвои след единствено 120 секунди игра.

Малко откакто измина час игра на стадион " Ивайло " Живко Петков направи резултата типичен след подаване по земя.

До края на постоянното време темпото на игра спадна и нямаше нови попадения. По този метод отборът, воден от Емануел Луканов, събра 29 точки в своя актив, които отреждат второ място във краткотрайното класиране.

" Канарчетата " прекъснаха серията си от две поредни победи и остават на 16-а позиция с 15 пункта. В идващия кръг " жълто-черните " одобряват Монтана, а великотърновци гостуват на Литекс
Източник: novsport.com