Етър победи втородивизионния Струмска слава с 4:1 в първата си

...

Етър стартира зимните си контроли с разгромен успех

Етър победи втородивизионния Струмска популярност с 4:1 в първата си контрола от зимната подготовка в Симитли.

С инспекцията великотърновци сложиха завършек на едноседмичния си лагер в Сандански. Старши треньорът Петко Петков пусна в игра 20 футболисти, като не употребява единствено контузените Анатоли Господинов, Никола Колев и Милчо Ангелов.

След десетина минути игра сериозна травма в коляното получи бранителят на Етър Христофор Хубчев, който бе сменен наложително от Иван Скерлев. След четвърт час игра Иво Стоянов с добавка от близко изравни за 1:1.

В 54-ата минута великотърновци още веднъж поведоха. Иван Стоянов направи прекрасен независим пробив и откри Ерол Дост пред опразнената врата, който вкара за 2:1. Великотърновският отбор наложи цялостен превес до края и последваха още два безответни гола. Напористият Стелиян Добрев вкара второ попадение, откакто още веднъж Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка повиши. Малко по-късно след центриране от корнер бранителят Александър Дюлгеров с глава оформи крайното 4:1.

Състав на Етър : Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев (10-Иван Скерлев), Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Флорент Боджадж, Дино Мартинович, Иван Петков (Цветомир Цанков, Кольо Станев, Димитър Цонев, Иван Стоянов, Ерол Дост, Борислав Марков, Красимир Станоев и Димитър Байдаков)