Етър победи с 2:0 Септември в София в среща от

...

"Етър" нанесе четърта поредна загуба на "Септември"

" Етър " победи с 2:0 " Септември " в София в среща от седмия кръг в Първа лига. Поражението е четвърто подред за столичния отбор.

В 25-ата минута Велко Батрович подаде към Димо Атанасов, който центрира за Румен Руменов и той с глава осъществя във вратата на домакините.

Само три минути по-късно Батрович навлезе в наказателното поле на Септември, след което се опита да подаде към Флорент Боджадж, само че Васил Добрев съумя да почисти топката.

В 37-ата минутаГеорги Сърмов подаде за Велко Батрович, който излезе самичък против Валентин Галев, само че вратарят на домакините съумя да избави. При последвалото центриране стражът на столичани още веднъж се намеси уверено след акробатичен удар на Желко Батрович.

След почивката по-добрата игра на тима от Велико Търново продължи. В 63-ата минута Румен Руменов центрира в наказателното поле на " Септември " и Боджадж смъкна към Даниел Младенов, който с глава от близко не пропусна да вкара в празната врата.

Шест минути след второто попадение удар на Велко Батрович беше избавен с крайник от Валентин Галев.

След този триумф " Етър " има седем точки на десето място, до момента в който " Септември " е единствено с четири точки на 13-та позиция в класирането след четири следващи загуби.

Състави

" Септември ": Валентин Галев, Александър Георгиев, Васил Добрев, Фабиано Алвеш, Матеу Диаби, Борис Галчев, Иван Тилев (75'-Владимир Николов), Александру Бенга, Ишмаел Байду (67'-Георги Русев), Асен Чандъров (46'-Здравко Димитров), Мирослав Будинов

" Етър ": Христо Иванов, Артьом Артюнин, Венцислав Василев, Иван Скерлев, Румен Руменов, Никола Колев, Георги Сърмов, Димо Атанасов, Велко Батрович, Даниел Младенов (66'-Ерик Почански), Флорент Боджадж (74'-Иван Петков)

Източник: btvnovinite.bg