Две от най-силните европейски селекции Испания и Германия не успяха

...

Испанската армада и германската машина се сблъскаха челно, но не излъчиха победител

Две от най-силните европейски селекции Испания и Германия не съумяха да се победят в суперсблъсък от група Е на Мондиал 2022. „ Ла Фурия Роха “ и Бундестима приключиха при резултат 1:1, което оставя четирикратните международни първенци в борбата за класиране на елиминациите.

Освен двата гола, срещата предложи някои много забавни моменти, както и анулиран гол. Незачетеното попадение бе дело на Антонио Рюдигер към края на първата част. Тогава бе маркирана засада, която умъртви насладата на Маншафта.

Малко повече от четвърт час след началото на второто полувреме Алваро Мората откри, а седем минути преди приключването на постоянното време Никлас Фюлкруг изравни.

Испания остава на първа позиция в групата с 4 точки, а Германия е на последно място с 1. За иберийците следва среща със „ сините самураи “ от Япония, а международният първенец от 2014-а година ще търси наложителен триумф против Коста Рика.

Преди да са минали и пет минути Феран Торес откри Педри на границата на пеналтерията, само че халфът пое топката доста неприятно, а имаше късмет да нанесе удар. Две минути по-късно Дани Олмо стреля от 16-17 метра, а Мануел Нойер сподели приказен инстикт, избивайки шута на играча на Република България Лайпциг в напречната греда.

Бундестима отвърна с мълниеносна офанзива, при която Гнабри бе изведен самичък против Симон, само че стреля право в тялото на вратаря. Впоследствие се оказа, че крилото на Байерн е бил и в състояние на засада.

Следващата по-опасна обстановка пристигна в средата на полувремето.Тогава Алба получи пас от Бускетс на левия фланг, навлезе към центъра и обстрелва немската врата с по-слабия си десен крайник, само че към метър го раздели от рамката ѝ.

Гюндоган нахлу рисково в испанското наказателно малко по-късно, само че топката бе отклонена от краката му с пас към Симон. Стражът опита да почисти, но прати топката в Гнабри, който стреля по диагонала в навън. 120 секунди по-късно и Нойер сбърка с пас, пращайки кълбото у Олмо. Лявото крило откри незабавно Феран, а играчът на Барселона шутира мигновено, само че бе блокиран.

В 34-ата минута Дани Олмо от крилото пусна ужасно ниско подаване на 5-6 метра от голлинията, а от тази позиция Феран Торес не откри вратата. След неточния удар на Торес бе маркирана и засада.

Пет минути преди почивката Рюдигер засече с глава центриране от свободен удар и прати топката в мрежата на Симон, само че попадението не бе зачетено поради засада.

Десетина минути след началото на втората част Маншафта сътвори най-чистия си късмет. Гюндоган залъга двама на границата на наказателното и заложи топката за удар на Кимих. Играчът на Байерн стреля в десния ъгъл, само че Симон се намеси по извънреден метод. В ответната офанзива Олмо стреля по земя - никакви усложнения за Нойер.

Испания дочака своя момент в 62-ата минута. " Фуриите " развиха нахлуване по лявото крило, от което Жорди Алба пусна хубаво подаване по земя към дребното наказателно, а от неговата граница влезлият от пейката Алваро Мората с изобретателно допиране матира Нойер.

" Ла Фурия Роха " можеше да удвои задатъка си съвсем незабавно. Бърза контра на иберийците откри стрелкова позиция на Асенсио, само че левичарят стреля доста високо.

Маншафта реагира незабавно. Ханзи Флик извърши три смени вкупом, вкарвайки в игра Лирой Сане, Никлас Фюлкруг и Лукас Клостерман. Първо Фюлкруг бе блокиран в най-ключовия миг преди да нанесе изстрел от броени метри, а по-късно Джамал Мусиала стреля в тялото на Унай Симон от чиста позиция, останал очи в очи с вратаря на Атлетик Билбао.

Седем минути преди приключването на постоянното време Германия направи 1:1. Автор на гола стана топреализаторът на Бундеслигата Никлас Фюлкруг. Играчът на Вердер се възползва от недобро преодоляване на Мусиала с тил към вратата и с шут по диагонала в десния горен ъгъл препарира Симон.

FT Испания - Германия 1:1

1:0 Алваро Мората 62`

1:1 Никлас Фюлкруг 83`

Испания:  Унай Симон, Дани Карвахал, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Педри, Серхио Бускетс, Гави, Марко Асенсио, Дани Олмо, Феран Торес

Селекционер: Луис Енрике