Две негативни серии бяха продължени в първите мачове от деня

...

Хамбург: 17 поредни загубени тайбрека за Джере, шеста поредна загуба за Руне

Две отрицателни серии бяха продължени в първите мачове от деня на АТР 500 шампионата в Хамбург.

Борна Чорич записа третата си победа на равнище АТР след завръщането в игра след 1-6, 7-6(4), 6-3 над Ласло Джере.

Успехът за хърватина изглеждаше много сложна задача, откакто отстъпи изрично в първата част, а във втората позволи пробив за 2-4. Той обаче бе върнат незабавно, а в последвалия тайбрек Чорич надви със 7-4.

Това бе 17-и следващ изгубен тайбрек за Джере, с което той изравнява антирекорда по поредно изгубени тайбреци в АТР тура. Другият, който е достигал до 17 следващи изгубени дълги гейма е Робин Хаасе.

В третия сет един пробив донесе триумфа за Чорич. Във втори кръг той ще срещне Талон Грикспор, който победи със 7-6(8), 7-5 Холгер Руне. За датчанина това е шеста поредна загуба. Серията стартира от момента, в който той победи Стефанос Циципас на четвъртфиналите на Ролан Гарос. Впоследствие Руне загуби от Каспър Рууд. На трева по този начин и не записа триумф, а отрицателната наклонност продължава и в последните две седмици, откакто в Бостад отстъпи на старта против Марк-Андреа Хюслер.

Ранно отпадане записва и Диего Шварцман след 5-7, 4-6 против Емил Русувуори.
Източник: tenniskafe.com