Домакините от Русия нанесоха тежка загуба на Египет с 3:1

...

Русия на осминафинал след победа над Египет

Домакините от Русия нанесоха тежка загуба на Египет с 3:1 в мач от група „ А “ на Световното състезание по футбол, игран на „ Санкт Петербург Арена ".

Всички попадения в срещата бяха осъществени във второто полувреме, откакто в 47-мата минута египетският бранител Ахмед Фати си вкара автогол, който бе последван от попадение на Денис Черишев в 59-тата минута и гол на Артьом Дзюба в 62-рата минута.

Мохамед Салах понижи преднината на Русия след гол от дузпа в 73-тата минута, само че напъните на египетската суперзвезда не бяха задоволителни за поврат в мача.

С тази победа Русия на процедура си подсигурява присъединяване на осминафиналите на Мондиала, откакто резервира първата си позиция в групата с голова разлика 8 -1, до момента в който Египет ще се надява на победа на Саудитска Арабия против Уругвай, с цел да резервира възможностите си за класиране в идната фаза.
Източник: manager.bg