Днес ще се изиграят полуфиналните срещи от дамския турнир от

...

Йелена Остапенко обърна Гарбине Мугуруса в Ухан

Днес ще се изиграят полуфиналните срещи от дамския шампионат от категория " Премиер 5 ", провеждащ се в китайския град Ухан. След вчерашните трагични четвъртфинали шампионката от " Ролан Гарос 2017 " Йелена Остапенко (Латвия) остана единствената сложена, оживяла в конкуренцията.

Ашли Барти се оправи с трета топтенисистка в Ухан

Австралийката победи Каролина Плишкова след два тайбрека

Вярна на своя хазартен жанр Остапенко загуби първия сет в мача си със международната №1 Гарбине Мугуруса с 1:6. След това латвийката напипа печелившата тактичност и направи поврат след 6-3, 6-2. Мачът беше двубой сред шампионките от Ролан Гарос и Уимбълдън.

Гъркинята Мария Сакари продължава превъзходното си показване и макар, че игра квалификации, през днешния ден във втория мач ще се срещне с французойката Каролин Гарсия. Вчера Сакари пречупи мъчно сънародничката на Гарсия, Ализе Корне. Сакари към този момент се изкачи с 30 места в класацията на УТА и ще бъде най-малко №50 при идващото възобновяване в понеделник.

Програмата стартира в 12:30 часа с завладяващия конфликт на Остапенко с австралийката Ашли Барти. Барти победи до момента 3 тенисистки от " Топ 10 " и може да стори същото с четвърта.

Резултати от четвъртфиналите на шампионата в Ухан (Китай) от категория " Премиер 5 ":
Ашли Барти (Австралия) - Каролина Плишкова (Чехия, №3) 4-6, 7-6(3), 7-6(2)
Каролин Гарсия (Франция) - Екатерина Макарова (Русия) 7-6(3), 6-4
Мария Сакари (Гърция, Кв) - Ализе Корне (Франция) 7-6(2), 7-5
Йелена Остапенко (Латвия, №8) - Гарбине Мугуруса (Испания, №1) 1-6, 6-3, 6-2