Джоел Ембийд наниза 43 точки за успеха на Филаделфия над Чикаго

...
Джоел Ембийд вкара 43 точки за домакинската победа на Филаделфия

Джоел Ембийд вкара 43 точки за домакинската победа на Филаделфия над Чикаго със 121:106 в мач от Националната баскетболна асоциация. (НБА). Камерунецът, който е основен кандидат за наградата MVP, успя за десети път този сезон да завърши с поне 40 точки и 10 борби. До плейофите остават 18 мача, в които той трябва да повтори това упражнение още три пъти, за да счупи рекорда на Моузес Малоун от 1981/82 г. и Ръсен Уестбрук от 2016/17 г. Любопитното е, че и двамата спечелиха приза за-№1 във въпросните сезони - Малоун с екипа на Филаделфия, а Уестбрук като играч на Оклахома Сити Тъндър.

Джеймс Хардън помогна за успеха над Чикаго миналата нощ с 16 точки, 14 асистенции и 8 борби, а Тайрис Макси завърши вкара 17.
За Булс, които се свлякоха до четвъртото място в Източната конференция, не можаха да Зак Лавин заби 24 точки, а Демар ДеРозан добави 23, 11 борби, 8 асистенции, но това се оказа недостатъчно тимът им да избегне пета поредна загуба.
Лидер на Изток е Маями, който записа осма победа в последните си десет мача, след като се наложи над Хюстън със 123:106. Тайлър Херо отново бе познатият лидер на Хийт с 31 точки. След 11-месечно лечение на контузия в игра се завърна Виктор Оладипо. Той завърши с (11 точки и 4 асистенции за 15 минути на паркета.
Грег Попович пък изравни постижението на Дон Нелсън от 1335 победи в кариерата си и е само на една от подобряването на рекорда. Треньорът на Сан Антонио Спърс изведе своя тим до успех над Лос Анджелис Лейкърс със 117:110.